Росія “відмила” понад 230 млрд доларів: нові дані розслідування у справі Danske Банк

  			Росія “відмила” понад 230 млрд доларів: нові дані розслідування у справі Danske Банк
57391 ПЕРЕГЛЯДІВ

Через естонську філію банку Данії пройшли величезні суми, і останні дані можуть бути не остаточними

Розслідування справи про відмивання грошей Росією в найбільших масштабах, яке здійснювалося через естонську філію Danske Bank, набуває небаченого до цього масштабу. За останніми даними черга невеликого відділення банку в Естонії провела транзакції на суму більше, ніж на 230 млрд доларів. Про це пише The Wall Street Journal.

Раніше повідомлялося про суму, значно меншу. Всього два тижні тому йшлося про те, що через естонську філію Росія відмила 30 мільярдів доларів. Тепер же ця сума збільшилася майже в десять разів.

“Вже сама величина згаданих сум, набагато перевищує цифри, які оголошувалися спочатку, вказує на те, що Danske Bank був ланкою в колосальному “трубопроводі”, за яким виводилися незаконні гроші з Росії. Це привернуло увагу американських слідчих, а також європейської влади, які запідозрили , що це далеке відділення-аванпост, яке не помічали регулятори, використовувалося, щоб сприяти переведенню мільярдних незаконних доходів на Захід”, – пише видання.

Як повідомлялося, у зв’язку зі скандалом з відмиванням російських грошей головний керуючий Danske Bank Томас Борген пішов у відставку, коли банк опублікував результати тривалого розслідування того, як банк протягом декількох років – і всупереч багаторазовим застереженням – не перешкоджав тому, щоб через колишню радянську республіку Балтики тисячі рахунків перекачували мільярди доларів і євро.

Але, за словами видання, більше цікавим є той факт у звіті фахівців з розслідування, що після вивчення цього питання протягом року банк не зміг встановити, скільки грошей було відмито і хто саме стояв за рахунками.

“Прокуратура Данії вивчає цю справу, а в Естонії керівництво відділення банку знаходиться під слідством прокуратури, яка підозрює, що співробітники, можливо, активно допомагали клієнтам обходити правила, що забороняють відмивання грошей. У доповіді банку сказано, що агенти, співробітники відділення банку і колишні співробітники в кількості близько 42 осіб “були підозрілими”, – пише видання.

У звіті розкрита загальна сума транзакцій – 200 млрд євро (233 млрд доларів), понад 6200 рахунків клієнтів “визнані підозрілими”, 8800 клієнтів ще належить перевірити.

“Транзакції проводилися в основному в доларах і євро, майже чверть коштів відбувалася у Росії, а потім надходила у відділення Danske в Естонії, розташоване в Талліні”, – пише видання, уточнюючи, що також надходили грошій з інших країн, які раніше були республіками СРСР.

Хоча в доповіді не згадані будь-які клієнти банку, в ньому зазначено, що приблизно 250 рахунків були пов’язані зі справами, які в колах борців з корупцією відомі як “російський ландромат” та “азербайджанський ландромат” і стосуються коштів, виведених з Росії та інших колишніх радянських держав. Власниками цих рахунків в Danske були компанії, зареєстровані у Великобританії.

Нагадаємо, в лютому 2018 року стало відомо, що Danske Bank, звинувачений у відмиванні грошей, закрив російські рахунки після того, як виявив, що вони використовувалися для відмивання грошей через британські компанії членами родини президента РФ Володимира Путіна і співробітниками ФСБ.  

Сегодня

Связаться с нами: politica.chat@gmail.com

Мої відео